Pirmajam iespaidam, pats par sevi saprotams, ir būtiska nozīme. Tas attiecināms gan uz cilvēkiem, gan arī uz priekšmetiem. Šajā gadījumā runa ir par pirmo iespaidu, ko atstāj produkta dizains uz potenciālo pircēju.
Jāņem vērā arī tas, ka pircējiem kļūstot gudrākiem, ne vienmēr tie preci no veikala plaukta „pagrābs” vizuālā iespaida rezultātā. Mārketinga speciālisti atzīst, ka aizvien vairāk pircēju savu izvēli izdara jau pirms došanās uz veikalu, jautājot pēc padoma pie paziņām vai internetā sameklējot vajadzīgo informāciju par kāroto produktu, taču kā būs tādā gadījumā, ja blakus plauktā būs produkti ar vienādām īpašībām? Viena no atbildēm meklējama veiksmīga produkta dizaina risinājumā.
Kas ir 7 galvenie faktori, kas jāņem vērā veidojot produkta dizainu?
1. Preces izmēri, fasējums
Lai izveidotu precīzu un ekonomisku iepakojumu, nepieciešams pats produkts, jo konstruktoriem jāredz, jāizmēra, jāaptausta tas, lai atrastu ekonomiskāko un piemērotāko iepakojuma veidu, lai iepakojumam netiktu tērēti lieki resursi.
2. Kādas unikālās īpašības precei piemīt
Ko par preci saka tās lietotāji, kādas sāpes jūsu produkts risina? Tas jārāda uz iepakojuma, jo pircējam ir jāatrod atbilde uz jautājumu, kādēļ produkts jāpērk. Izšķir praktiskās un emocionālās īpašības.
3. Vizuālais izskats
Dizaina uzdevums ir informēt par produktu gan praktiskā, gan emocionālā veidā. Būtiski ir tas, lai iepakojums nav pārblīvēts ar tekstiem, saukļiem un produkta lietošanas vizualizācijām. Ne tikai krāsu izvēle, bet fona un tekstuālās informācijas saderība nosaka, cik pamanāms būs teksts.
4. Konkurentu produkta dizaina izpēte
Veidojot iepakojuma dizaina darba uzdevumu, ir jābūt informācijai, kādi izskatās galvenie konkurenti. Svarīgi ir noteikt, kādas krāsas dominē attiecīgajā produkta segmentā, atkarībā no stratēģijas var izmantot līdzīgu krāsu gammu vai vislabāk pilnīgi atšķirīgu un izvēlēties tādu pamatkrāsu, kāda nav nevienam tiešajam konkurentam.
5. Maksimāla laukuma izmantošana
Svarīgi ir saprast iespējamās preces pozīcijas veikala plauktā, piemēram, kas būs, ja prece plauktā neatradīsies ar seju, bet būs apgāzusies, vai pagriezta ar sāniem pret pircēju un vai šādos stāvokļos to varēs atpazīt.
6. Atbilstība tehniskajām prasībām
Nereti rodas situācijas, kad ir uztaisīts labs un oriģināls dizains, bet, lai to realizētu, nākas atskārst, ka tipogrāfijai tas tehniski nemaz nav iespējams, un dizains jāpārstrādā. Tātad dizainam jābūt saskaņotam ar ražošanas potenciālu un pasūtītāja finansiālām iespējām.
7. Iepakojuma parauga izgatavošana
Paraugu nepieciešams izgatavot tieši no tāda paša materiāla, no kāda paredzēts iepakojumu ražot. Tādējādi būs iespējams izvairīties no nepatīkamiem piedzīvojumiem, kad kartona savienojumi tomēr netur slodzi. Šādi arī varēsiet pārbaudīt pilnībā visa iepakojuma funkcionalitāti.